У період з 25 листопада по 10 грудня триватиме щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми і жорстокого поводження з дітьми та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків. Україна приєдналась до акції «16 днів проти насильства» у 2001 році.
Щороку більше 100 країн світу долучаються до акції заради збільшення розуміння та обізнаності людей щодо усіх форм насильства.
Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок – 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день інвалідів;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних в Монреалі;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини
Акцію символізують стрічки:
Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнароним днем боротьби за ліквідацію насильства відностно жінок в 2000 році й запропонувала урядам, міжнародним організаціям і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.
Символом проти всіх форм насильства над жінками є біла стрічка
Помаранчева стрічка –
символізує солідарність з людьми, як потерпають через порушення їхніх прав і свобод.
Цей символ антиСНІДівского руху створив художник Франк Мур у квітні 1991 року (він помер від СНУДу через 3 роки)
Це символ боротьби зі СНІДом
Синя стрічка присвячена акції із запобігання насильства
над дітьми. Початок цієї традиції поклала історія, що відбулася навесні 1989 року. Мешканка Норфолка (США) Бонні Фіней довідалася про загибель чотирирічного онука Майкла
Це міжнародний символ захисту дітей від насильства у всіх його проявах
Немає коментарів:
Дописати коментар