середа, 27 лютого 2019 р.

День методиста


Відповідно до Положення про методичну службу відділу освіти, культури, молоді і спорту, на виконання плану роботи методичної служби  22 лютого 2019 року проводився день методиста у Липівській    ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Картава О.І.) з метою надання методичної допомоги дирекції та педагогічному колективу закладу. Методичну допомогу надавали спеціалісти відділу (Колесник Л.Д., Бородіна Н.В.) та керівники методичних об’єднань методичної служби відділу (Косенко В.В., Сердюк Л.І., Шевченко Т.В., Шульга Л.М., Козел Л.В.,   Грабовий А.П., Нужненко С.О., Джолос Л.М.).
Дирекції закладу було надані практичні поради щодо ведення ділової документації, планування методичної роботи у школі. Керівники методичних об’єднань відвідали заняття з різних навчальних дисциплін та надали методичну допомогу щодо оформлення класних журналів, активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти за допомогою завдань творчого характеру, оформлення кабінетів, підготовки і проведення виховних заходів.
У рамках дня методиста відбулися засідання методичних об’єднань вчителів суспільних дисциплін та вчителів української мови та літератури.
Учитель Нужненко Н.В. провела у 7 класі показовий урок з предмету «Історія України» на тему «Монгольська навала». Урок учитель розпочала легендою про єдність в родині, яка нагадала учням становище в Київській державі у ХІІ – ХІІІ ст. Потім було поставлено проблемне питання, яке учні вирішували протягом уроку. Урок супроводжувала навчальна презентація. Під час роботи в учнів формувалися уміння самостійної навчальної діяльності: робота з історичними джерелами, контурними картами, атласами, складання опорних схем. Вивчення теми сприяло вихованню в учнів інтересу до історії, людяності, громадянської позиції, патріотизму. Вивчена тема знайшла своє відображення в подіях сьогодення. Урок проведений на високому науково-методичному рівні. 




Члени методичного об’єднання суспільних дисциплін обговорили особливості проведення ДПА та ЗНО в цьому навчальному році. Ділилися досвідом, вирішували проблемні питання.
Руленко Л.М. провела показовий урок української літератури у 10 класі на тему «З України линуть журавлі… Василь Стефаник. Новела «Камінний хрест» - психологічне розкриття теми еміграції». Різні форми та методи роботи (декламування віршів, робота в групах, випереджуюче завдання, самостійна робота з твором, робота над проблемними запитаннями, відеоролики, уривки із фільму) за постійної підтримки мультимедійної презентації дали змогу як можна глибше висвітлити мету та завдання уроку. Урок характеризується високою емоційністю, зацікавленістю, уважним і вимогливим ставленням до учнів. Червоною ниткою прослідковується зв'язок твору із сьогоденням. Руленко Л.М. провела урок на високому науково-методичному рівні.

Для членів методичного об’єднання вчителів української мови та літератури Руленко Л.М. презентувала досвід роботи з проблеми «Розвиток критичного мислення на уроках української мови і літератури шляхом використання схемо-знакових моделей». Відбулося обговорення відвіданого уроку, обмін досвідом з формування комунікативної компетентності та орфографічної грамотності учнів.  
Керівники методичних об’єднань методичної служби відділу освіти відвідали ряд уроків: Сердюк Л.І: математика 5 клас (Динник Л.Г.), фізика 9 клас (Руленко Л.В.), інформатика 4 кл. (Іржавська Я.А.); Козел Л.В.: трудове навчання 6 кл. (Картава О.І.), трудове навчання 8 кл. (Соловей Ю.В.); Косенко В.В.: математика 1 кл. (Антоненко Л.М.), природознавство 3 кл. (Стась Т.Є.); Шевченко Т.В.: історія України 8 кл. (Грабина А.Б.), історія України 10 кл. (Борсук К.І.).
     Усі керівники методичних об’єднань радо відвідали шкільний краєзнавчий музей.

Дирекція Липівської ЗОШ І-ІІІ ст.

пʼятниця, 15 лютого 2019 р.

"Болить і досі всім Афганістан"


Наша сьогоднішня лінійка «Болить і досі всім Афганістан» - данина пам’яті всім, хто причетний до героїчної й трагічної афганської війни. 30-ть років тому закінчилася ніким і нікому не оголошена війна. Але в людській пам’яті вона буде жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдат і сльозами жінок та матерів, обелісками із залізними зірочками та піснями, які увірвалися в наше життя фронтовим вітром. Летять, відлітають у вічність роки і скільки б їх не минуло, не зітруть у нашій пам’яті імена воїнів-афганців.
На лінійці ми згадували полеглих земляків, жителів нашого села, які проходили строкову службу на території Афганістан. Даний захід супроводжувався віршами, піснями та документальними відео фактами про афганську війну.
Схилимо ж голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя.




Методичне об’єднання вчителів початкових класів









Методичне об’єднання вчителів початкових класів  
Показовий урок з основ здоров’я  «Формування негативного ставлення до куріння, наркотиків та алкоголю»  4 клас (Співак Анастасія Василівна)
Доповідь «Про шляхи підвищення орфографічної грамотності молодших школярів» підготувала Жолобко Валентина Миколаївна

неділя, 10 лютого 2019 р.

ШМО вчителів природничо-математичного циклу


Тема ”Розвиток потенційних можливостей учнів з урахуванням можливостей, інтересів та нахилів”.

1. Доповідь «Активізація пізнавальної діяльності засобами ІКТ»
Динник Л.Г.
 2. Шляхи вдосконалення роботи вчителів щодо підвищення ефективності в набутті учнями міцних знань, освітніх компетенцій. Аналіз результатів районного етапу предметних олімпіад. Обговорення рекомендацій щодо поліпшення якості освіти.
Вчителі МО
 3 Презентація нових програмно-педагогічних засобів навчання
Динник Л.Г.
4 Круглий стіл: «Створення умов для формування компетенцій та компетентностей учнів на уроках предметів природничого циклу»:
 а) формування в учнів свідомого ставлення до власного здоров’я, виховання здорового способу життя;
б) впровадження елементів екологічної безпеки та сталого розвитку учнів при викладанні предметів
 Вчителі МО
5. Практичне заняття. Проведення та обговорення відкритих  уроків: з фізики на тему: «Взаємодія тіл. Сила. Графічне зображення сил» та біології «Плід. Поширення плодів».
Руленко Л.В. Ворошилова В.А.













четвер, 7 лютого 2019 р.

Методичне об'єднання класних керівників




     Відбулось засідання методичного об'єднання класних керівників на тему : "Формування у школярів громадянської активності та національної самосвідомості". Присутні послухали та обговорили доповідь Грабини А.Б. "Національно – патріотичне виховання підлітків як соціально-педагогічна проблема"  та Руленко Л.В. "Форми та методи формування національної свідомості та самосвідомості  школярів" . Ознайомилися зі звітами  класних керівників 9, 11 класів  Іржавської Я.А., Зарви В.В.  з даного питання.
Переглянули виховну годину  "Я вірю в силу доброти", яку підготувала класний керівник 5 класу Соловей Ю.В.  

середа, 6 лютого 2019 р.

Педагогічна рада

4 лютого відбулося засідання педагогічної ради з повісткою денною:
1. Педагогічна рада в рамках роботи над єдиною методичною проблемою за темою: "Підвищення ефективності і якості навчально-виховного процесу шляхом впровадження в систему роботи опорних схем і схемо-знакових моделей, конкурси, виставки..."
2. Впровадження інноваційних технологій при викладанні зарубіжної літератури в 5-11 класах.
3. Особисте зростання вчителя як мета і результат педагогічного досвіду. Презентація роботи вчителів, які атестуються.
4. Вибір навчального предмету для ДПА в 9 класі для здобуття базової середньої освіти.

Як показує досвід, з схемо-знаковими моделями, опорними схемами працює кожен вчитель школи, при цьому використовують власні схеми чи з інтернет джерел.
Іржавська Я.А., Руленко Л.М., Ворошилова В.А., Антоненко Л.М. та Борсук К.І. розробили опорні схеми для викладання навчальних предметів
Пугач С.В., Зарва В.В., Співак А.В., Руленко Л.В., Нужненко Н.В., Динник Л.Г., Соловей Ю.В. та Грабина А.Б. підготували тематичні опорні схеми.
Опорні схеми послідовно розкривають новий матеріал, тому при підготовці вчителі продумують кожен знак, кожне слово. Головне - викласти навчальний матеріал так, щоб на основі логічних зв'язків він став доступним і надовго відбився в пам'яті учнів.
Результатом роботи вчителів стала виставки творчих надбань опорних схем.






День безпечного інтернету

5 лютого 2019 року у світі відзначався День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
Цей день проводився з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.


 Для учнів початкової ланки в нашій школі був проведений урок «Безпека в Інтернеті». Де в цікавій ігровій формі пояснено як користуватися всесвітньою мережею. Кожен учень по завершенню уроку дав для себе відповідь на запитання «Інтернет – друг чи ворог?»


Кожного року в Україні зростає кількість дітей, які отримують доступ до мережі Інтернет. Разом з тим зростає кількість злочинів сексуального характеру щодо дітей в онлайн-просторі.


 З метою захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті учні 7-8  класів Липівської ЗОШ І – ІІІ ступенів приєдналися до Всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг під час проведення  уроку на тему «Інтимні селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?». Урок супроводжувався презентацією. Учні отримали корисні поради, пізнавальну інформацію, мали змогу переглянути відеоролик відповідної тематики. Всі ризики, які стосуються даної проблеми були обговорені та підведені підсумки.