З історії школи


Після періоду козаччини, коли чи не в кожному селі були школи, настали часи повальної неграмотності сільського населення. І тільки в другій половині ХІХ століття, коли в Російській імперії були проведені буржуазні реформи, почала потроху відроджуватися освіта.
Перша школа в Липовому почала діяти як парафіяльна в 1863 році. Заняття проводилися в хаті дяка. Як і завжди, в таких школах навчання починалося із закінченням сільськогосподарських робіт (листопад – грудень) і закінчувалося з початком сільськогосподарських робіт (приблизно квітень місяць).
Основні предмети, які викладалися, це: Закон Божий, арифметика, читання та письмо. Навчання велося російською мовою. Застосовувалися фізичні покарання учнів.
В 1913 році в селі зусиллями земства була побудована нова школа на 6 класних кімнат та будинок для вчителя, господарські будівлі. Це приміщення школи проіснувало до кінця 80-х років ХХ століття, коли була збудована нова, двоповерхова будівля школи на 192 учнівських місць.
За радянської влади школа спочатку була початковою, а згодом – семирічка. Під класи були переобладнані будинок вчителя та господарські приміщення.
За шкільною реформою 1958 року школа стала восьмирічкою.
В 60-х роках ХХ століття були збудовані приміщення початкової школи на 4 класні кімнати і приміщення шкільної майстерні та їдальні.
В 1986 році школа стала середньою.
1987/88 навчальний рік школа розпочала в новому приміщенні.
В школі довгий час працювало багато талановитих учителів. Це і подружжя Головків, Щуковських, вчителі початкових класів: Петровська П.С., Бровко Г.Т., Тимошевська Н.П., Зінченко Т.Т. Вчителі математики: Сорока Н.Й., Стась О.М., Яцура Л.М.
Багато років свого життя віддали школі вчителі Левада В.І., Селяніна А.І., Бовкун О.С., Безжон В.Ф.
Із школи за період її існування вийшло багато майбутніх спеціалістів різних профілів, найбільше, мабуть, учителів.
І нині в школі працюють колишні її випускники: Стась Т.Є., Грабина А.Б., Кобиш В.А., Руленко Л.М., Картава О.І., Сидоренко Н.А., Огій В.М.
Більше 40-ка років працює в школі вчителем та заступником директора з НВР Семінько Г.М.
Випускниками школи були художники Головко О.П. та Головко В.П. (член Спілки художників України), журналіст та письменник Чирва А.М., підприємець Голуб М.П. (працює в Росії, це на його кошти в селі збудована церква), медпрацівники Зінченко О.М. (лікар, працює в м. Києві), Чмихун Олександр (фармацевт), Пелещук Марина (сімейний лікар, м. Суми), багато фельдшерів, медсестер.
Офіцерами стали випускники школи: Локошко М.С., Химуля Борис (викладач Київського артучилища), Семінько В.М., Лихо В.О., Яковенко Ю.Г., Легеза Сергій та багато інших.
Працювали випускники школи і головами колгоспів (Кобиш О.П., Пугач С.І.) і керівниками трестів (Кобиш О.С., м. Тюмень), інженерами, механіками, агрономами, зоотехніками та на інших роботах.
І нині багато випускників школи навчаються в престижних ВНЗ України.
Директорами в свій час працювали Перелет, Пархоменко В.П., Щуковський І.З. З 1986 року директором школи працює Яцура В.А. З 2016 року директором призначено Картаву О.І.

Немає коментарів:

Дописати коментар