четвер, 30 листопада 2017 р.

Педагогічні читання

Педагогічні читання «Ідеї про школу як основу національного відродження України в працях Григорія Ващенка». 30 листопада відбулося перше читання «Погляди Г. Ващенка на українську освітньо-виховну систему». 
... Ідеал українського виховання грунтується на двох головних цілях: служіння Богові та служіння своїй нації. 
Бог - це абсолютна Правда, Любов, Справедливість, Краса тощо. Нація - земна спільнота, в житті якої повинні реалізуватися її власні та вселюдські вартості. Бог і Україна - є поняттями, які становлять вершину системи вартостей і певною мірою визначають зміст ярусів, які розташовані нижче. У педагогічному сенсі виховний ідеал -- це людина, яка служить Богові й Україні.


День методиста

28 листопада в школі пройшов День методиста. Цього дня були проведені показові уроки: 
Вчитель біології Ворошилова В.А. провела майстер-клас «Розвиток пізнавальної активності учнів засобами інтерактивних технологій». Було проведено показовий урок у 6 класі «Корінь: будова, основні функції». Урок був побудований на різних формах роботи: «мозковий штурм», проблемне запитання, презентація, робота з гербарним матеріалом та живими рослинами, робота з мікроскопом; були представлені схемо-знакові моделі з даної теми. Учні показали високу пізнавальну активність й інтерес до виучуваного матеріалу. 
В ході майстер-класу вчитель познайомила молодих спеціалістів з новими освітніми технологіями, методичною літературою, основними завданнями самоосвіти. 
Вчитель хімії Пугач С.В. провела урок в 11 класі «Основні види палива та їх значення в енергетиці країни. Охорона навколишнього середовища від забруднень при переробці вуглеводневої сировини та використанні продуктів її переробки». Урок проведено на високому методичному рівні з використанням еврестичної бесіди, інтерактивних ігор «Реклама», «Мікрофон», схемо-знакових моделей, навчальної презентації, відеоролика «Люди, задумайтеся!». Учні виступали в ролі рекламних агентів рекламували основні види паливних ресурсів. 
Уміло було пов`язано виучуваний матеріал з життям та з виробничим оточенням. 
Стась Т.Є. вчитель 2 класу провела урок з теми «У світі казки чарівної». Епіграфом уроку були слова В. Бичка 
»Казка - наче той горіх. 
Ти попробуй розкуси - 
Знайдеш стільки в нім краси, 
Стільки мудрої поради, 
Стільки вигадки і правди.» 
Свідомому засвоєнню нового матеріалу сприяли різні форми роботи на уроці: казкова вікторина, інтерактивна вправа «Очікування», робота над скоромовками, конкурси: «Хто швидше?», «Впізнай з якої казки», «Швидкісний потяг», «Телеграма від казкового героя», «Чи уважний ти читач?», «Знавці казок», «Підберіть автору казку», музичне вітання, завдання для глядачів «Назвати казки за ілюстраціями до них», рольова гра «Українська народна казка» (інсценізація казки «Колобок»). Приємне враження справив спечений Колобок, якого діти куштували після уроку. 
Гості школи отримали масу позитивних емоцій переглядаючи виставку творчих робіт учнів «Новорічна композиція» та галерею витинанок. 














неділя, 26 листопада 2017 р.

Роковини Голодомору

Їх ніхто вже не запалить. Свіча мільйонів замордованих голодною смертю погасла в далекому 1933-му. Ми ж з вами можемо запалити свічку тільки для світлої памяті і щоб зігрілися душі убієнних голомом та політичними репресіями. З метою вшанування їх пам`яті та з нагоди 85-ї річниці Голодомору були проведені такі заходи: 
- лінійка - реквіємів із хвилиною мовчання «Стоїть в скорботі мати - Україна»; 
- покладання до пам’ятного знаку жертв голодоморів траурних вінків, композицій та квітів; 
- акція «Засвіти свічку!» ; 
- виставка експозиційної художньої, інформаційно-довідкової літератури, інших матеріалів «Прости нас, пам’яте, прости!»; 
- екскурсія до шкільного музею «Голодомор: цифри та факти»; 
- година пам’яті «Великий голод – вічний гріх» ; 
- перегляд документального фільму режисера П.Овечкіна «Великий голод» 





вівторок, 21 листопада 2017 р.

До Дня Гідності та Свободи.

Україна - це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи . Революція 2013 року - Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою гідність, прагнення до свободи та європейських цінностей. 
З метою вшанування патріотизму і мужності громадян, які постали на захист національних інтересів України та її європейського вибору було проведено : 

• виховна година «Україна - територія гідності та свободи» 

• урочиста лінійка «Живи, Україно, живи для краси, для правди, для волі!» 

• круглий стіл «Право прийдешніх поколінь на незалежність» 

• виставка - конкурс малюнків «Україна - це я, Україна - це ти» 






четвер, 16 листопада 2017 р.

Тиждень безпеки дорожнього руху




     В рамках Тижня безпеки дорожнього руху проведені: 
бесіди «Я - маленький пішохід великої вулиці», «Правила дорожнього руху. Знай! Пам`ятай!»; 
вікторина «Безпека на дорозі - безпека життя»; 
гра - лото «Знаки дорожнього руху»; 
година спілкування «Захистись - засвітись».

четвер, 9 листопада 2017 р.

День української писемності і мови

Уже стало доброю традицією 9 листопада проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті Нестора Літописця. 
«Лунай, прекрасна наша мово» - таку назву мала святкова лінійка, якою розпочався День української писемності та мови. ЇЇ підготували вчителі української мови та літератури Руленко Любов Михайлівна та Зарва Валентина Володимирівна. Сценарій свята був змістовний, насичений різною цікавою інформацією з історії української мови. Учні розповідали про тернистий шлях становлення рідної мови, зачитували дати зі «Скорботного календаря української мови», натхненно звучали поетичні рядки про рідну мову, розливалася чарівна мелодія пісень , розвеселили присутніх гуморески П.Глазового. 
Учні 5-11 класів взяли участь у тематичій виставці стінгазет,присвячених Дню писемності і рідної мови: «Історія розвитку писемності», «Скорботний календар української мови», «Перлини усної народної творчості»,«Історія розділових знаків», «Мовні загадки та жарти», «Цікаві факти про мову», «Фразеологія – окраса рідної мови». 

Також урочисто пройшов I етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь знавці рідної мови. Наполегливо й старанно учасники конкурсу працювали над завданнями, усвідомлюючи значущість рідної мови. 







середа, 8 листопада 2017 р.

"За чисте довкілля"










       
                 Стало шкільною традицією  проведення акції "За чисте довкілля " разом з головою благодійного фонду  "Прогрес " Смалько О.С.  Найактивніший класний колектив отримав подарунок  стенд "Юний математик".

неділя, 5 листопада 2017 р.

Міс та Містер Осінь

Тихше, ти чуєш? Осінь іде, 
З бабиним ліітом казку пряде, 
Пензлем малює барвисті квітки. 
Бачиш - дерева усі зацвіли. 
І запросила осінь на конкурс краси і чарівності найталановитіших, найчарівніших, найсильніших, і, звичайно ж, найкрасивіших дівчаток і хлопчиків початкової школи. Змагалися вони у таких конкурсах: візитка, відгадай загадку, дари осені, назви казку, обійди калюжу, вірш про осінь, знавці імен. В номінації «Артистизм» перемогли Довгаль Станіслав та Воронько Анастасія (4 клас), В номінації «Винахідливість» здобули перемогу учні 3-го класу Біликов Владислав та Васюк Софія. Містером та Міс Осінь стали учні 2-го класу Лут Владислав та Пилипенко Оксана.